Co nowego czeka nas w świecie aplikacji w 2023 roku?

Co nowego czeka nas w świecie aplikacji w 2023 roku?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Aplikacje mobilne są stale udoskonalane, a ich twórcy wpadają na coraz nowsze i ciekawsze pomysły. Sprawdźmy, czego możemy się spodziewać w 2023 roku, jeśli chodzi o nowości wśród aplikacji mobilnych.

Aplikacje mobilne – czemu właściwie służą?

Obecnie niemal każdy posiada swojego osobistego smartfona, przez co aplikacje mobilne stają się powoli nieodłączną częścią naszego życia. Mimo że wielu osobom mogą się kojarzyć jedynie z rozrywką, są one tworzone w różnych celach. Służą w głównej mierze ułatwieniu naszego codziennego życia. Możemy korzystać z aplikacji bankowych, fitness, przypominających (np. o piciu wody), finansowych czy wielu, wielu innych.

Jako że rynek aplikacji mobilnych jest w tym momencie ogromny, a zapotrzebowanie na nie zdaje się nie zmniejszać – technologia także postępuje. Również w świecie aplikacji mobilnych mamy do czynienia z różnorodnymi trendami, które mogą zasugerować nam, jakiego rodzaju oprogramowań możemy spodziewać się w przyszłości – także tej bardzo niedalekiej. Zastanówmy się zatem, jakiego rodzaju rozwiązań możemy się spodziewać w kwestii aplikacji mobilnych w 2023 roku.

Aplikacje mobilne – co nowego w 2023 roku?

Nie ulega wątpliwości, że świat rozszerzonej rzeczywistości jest dla ludzi bardzo kuszący. Od pewnego czasu nietrudno zauważyć trend, jakim jest wykorzystywanie jej w przeróżnych aplikacjach mobilnych. Przykładem tego może być aplikacja IKEA Place umożliwiająca potencjalnym klientom sklepu sprawdzenie, jak dany mebel mógłby prezentować się w ich domu. Ponadto w aplikacjach takich jak TikTok niezwykle popularne stały się filmiki wykorzystujące narzędzia do zamiany twarzy z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości, które umożliwiają pokazanie nagrywanej osoby na wybranym tle, co często prezentuje się bardzo zabawnie i interesująco. Nie ulega wątpliwości, że coraz więcej firm zacznie wykorzystywać ten trend i ulepszać go. Prawdopodobnie już niedługo zobaczymy treści tego rodzaju w znacznie lepszej jakości niż dotychczas.

Mobilne portfele – nowoczesna bankowość w telefonie

Mimo że już obecnie szereg aplikacji oferuje możliwość używania telefonu jako karty płatniczej bazującej przykładowo na standardzie NFC, to w 2023 roku prawdopodobnie możemy oczekiwać więcej usług tego rodzaju. Zdaniem ekspertów w najbliższych latach stosowanie podobnych rozwiązań stanie się jeszcze bardziej popularne, do czego cegiełkę z pewnością dołożą zachęty dla klientów w postaci różnego rodzaju nagród. Sytuacja finansowa nie tylko w Polsce, ale i na świecie stanie się dla konsumentów zachętą do oszczędzania, a przejrzyste aplikacje mobilne umożliwiające rozsądne zarządzanie pieniędzmi prawdopodobnie staną się powszechną praktyką.

Coraz częstsze tworzenie aplikacji bazujących na opiniach odbiorców

Twórcy aplikacji doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak istotne jest, aby ich dzieła przypadły do gustu użytkownikom. To dlatego obecnie słyszy się coraz więcej głosów mówiących o tym, że w niedalekiej przyszłości użytkownicy będą mogli korzystać z poszczególnych aplikacji mobilnych nawet na bardzo wczesnym etapie ich tworzenia – tak aby zawierane w nich treści były przystępne dla szerszego grona. Prawdopodobnie poskutkuje to kreowaniem produktów, które będą nie tylko projektowane dla ludzi, lecz także tworzone pośrednio przez nich.

Zdj. główne: geralt/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*