Oprogramowania dla placówek medycznych

Oprogramowanie
Oprogramowania dla placówek medycznych
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Nowoczesne technologie i informatyka wkraczają już we wszystkie dziedziny życia człowieka. Nawet najbardziej nieoczywiste miejsca, takie jak szpitale i przychodnie lekarskie, korzystają z zaawansowanych rozwiązań IT, aby ułatwić sobie pracę od strony administracyjnej. Dobrze napisane i dopasowane do potrzeb placówki oprogramowanie może znacząco pomóc w organizacji pracy rejestratorek medycznych oraz ułatwić dostanie się na wizytę samym pacjentom. Zobacz, w jaki sposób informatyka może odmienić pracę placówek medycznych.   

Telefoniczna rejestracja do lekarza

Każdy pacjent zna frustrację, z jaką wiąże się próba zarejestrowania się na wizytę do lekarza. Bez względu na to, jak wcześnie wykonany jest telefon, linia przeważnie jest już zajęta i rejestracja zajmuje czasem nawet kilkunastu do kilkudziesięciu połączeń. Sprawny i dobrze przemyślany system sprawia, że telefoniczna rejestracja pacjentów staje się prostsza i dużo bardziej efektywna. Dzięki połączeniu systemu rejestracji z kalendarzem oraz automatycznym systemem rezerwacji wizyt, przychodnia może pracować o wiele lepiej i o wiele bardziej efektywnie. Oprogramowanie może samo zaproponować nie tylko dostępne, lecz także najbardziej dogodne terminy wizyt lekarskich, dzięki czemu rejestracja do lekarza stanie się dla pacjentów o wiele bardziej komfortowa i łatwiejsza.

System rejestracji pacjentów

W dużej przychodni lekarskiej nie jest łatwo na bieżąco monitorować wszystkie nowe osoby, które zarejestrowały się na wizyty. Przez zwykły, ludzki błąd ktoś może stracić swoją szansę na konsultację z lekarzem i z tego powodu leczyć się dłużej. Dzięki dobrze dopasowanemu do potrzeb przychodni i średniej liczby pacjentów systemowi rejestracji, placówka może zmaksymalizować liczbę przyjmowanych na wizyty chorych, a dzięki temu podnieść swoje zyski. Najbardziej efektywnym rozwiązaniem przy rejestracji medycznej jest prowadzenie kalendarza i tabeli, a aby uniknąć “okienek” powstających przez zapominalskich pacjentów, dobrze jest również podłączyć pod kalendarz automatyczny system telefoniczny, który prześle na zarejestrowane numery telefonów przypomnienia o wizycie. Więcej na temat rozwiązań technologicznych dla rejestracji w placówkach medycznych i szpitalach, znajdziesz na stronie internetowej medycznarejestracja.pl.

Automatyczny program do tworzenia opisów wizyt

Obecnie cała historia medyczna pacjentów przechowywana jest w plikach cyfrowych, a nie w fizycznych folderach, jak robiło się to kiedyś. Program, który tworzy automatyczne szablony do sporządzania opisów wizyt wraz z zaleceniami wydanymi dla pacjenta, przeprowadzonymi badaniami i przepisanymi lekami, to niezwykle wygodne rozwiązanie zarówno dla lekarzy, jak i dla chorych. Dzięki takiemu programowi można cieszyć się łatwym i szybkim dostępem do historii leczenia pacjenta w systemie, a z kolei chory po powrocie do domu ma pod ręką “ściągę” ze wszystkimi swoimi zaleceniami. Wydrukowane arkusze eliminują także problem z rozczytaniem pisanych odręcznie i naprędce recept i instrukcji dawkowania leków. Dzięki takim gotowym arkuszom praca lekarzy będzie przebiegała sprawniej i bardziej efektywnie, a pacjenci będą mogli kolekcjonować swoją historię medyczną, by w razie zmiany przychodni czy lekarza, z łatwością przekazać nowemu doktorowi informacje o przebiegu poprzednich chorób, ich objawach i wdrożonym leczeniu.

Zdjęcie główne: pexels.com/MART PRODUCTION

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*